Org.nr 927 142 848 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ACERLYTICS AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 23% i driftsinntekter

godkjent 2024-05-26; register 2024-06-29; journalnr 2024 562496

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ACERLYTICS AS. Driftsinntekter 2.84m NOK → 3.49m NOK (+23.1%). Årsresultat +919.4k NOK → +963.2k NOK. Egenkapital 1.99m NOK → 2.96m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACERLYTICS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.84m NOK 3.49m NOK
+23.1%
Driftsresultat
+1.18m NOK +1.25m NOK
+6.2%
Årsresultat
+919.4k NOK +963.2k NOK
+4.8%
Egenkapital
1.99m NOK 2.96m NOK
+48.3%
Bankinnskudd
326.1k NOK 297.8k NOK
-8.7%
Sum eiendeler
3.31m NOK 4.56m NOK
+37.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.84m NOK til 3.49m NOK (+23.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.18m NOK → +1.25m NOK (driftsmargin 41.6% → 35.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.99m NOK → 2.96m NOK (egenkapitalandel 60.2% → 64.9%). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 13.8k NOK → 7 971 NOK (0% → 0% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 326.1k NOK → 297.8k NOK (-8.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 546.0k NOK → 92.0k NOK (-83.2% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 1 176 NOK → 1.36m NOK. Rapportert faktum