Org.nr 925 338 273 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ACTIVE FLOW AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 10% i driftsinntekter, gikk med underskudd, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-06-30; register 2024-07-27; journalnr 2024 675914

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ACTIVE FLOW AS. Driftsinntekter 1.45m NOK → 1.59m NOK (+9.8%). Årsresultat +26.2k NOK → -297.7k NOK. Egenkapital 332.8k NOK → 35.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre. Press inkluderte: gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACTIVE FLOW AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.45m NOK 1.59m NOK
+9.8%
Driftsresultat
+35.0k NOK +77.1k NOK
+119.8%
Årsresultat
+26.2k NOK -297.7k NOK
-1235.4%
Egenkapital
332.8k NOK 35.1k NOK
-89.4%
Bankinnskudd
468.4k NOK 42.8k NOK
-90.9%
Sum eiendeler
85.8k NOK 1.03m NOK
+1097.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.45m NOK til 1.59m NOK (+9.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +35.0k NOK → +77.1k NOK (driftsmargin 2.4% → 4.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 26.2k NOK til underskudd på 297.7k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 332.8k NOK → 35.1k NOK (egenkapitalandel 387.9% → 3.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 468.4k NOK → 42.8k NOK (-90.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.4% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 59.9k NOK → 209.9k NOK. Rapportert faktum