Org.nr 916 696 191 2017 → 2018 År-til-år-analyse

ACTIVE STAVANGER AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Falt 58% i driftsinntekter

godkjent 2019-04-30; register 2019-05-29; journalnr 2019 436864

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for ACTIVE STAVANGER AS. Driftsinntekter 12.0k NOK → 5 000 NOK (-58.4%). Årsresultat +8 411 NOK → +3 214 NOK. Egenkapital 33.8k NOK → 67.0k NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACTIVE STAVANGER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
12.0k NOK 5 000 NOK
-58.4%
Driftsresultat
+11.0k NOK +5 000 NOK
-54.6%
Årsresultat
+8 411 NOK +3 214 NOK
-61.8%
Egenkapital
33.8k NOK 67.0k NOK
+98.4%
Bankinnskudd
39.4k NOK 69.3k NOK
+75.9%
Sum eiendeler
39.4k NOK 69.3k NOK
+75.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 33.8k NOK → 67.0k NOK (egenkapitalandel 85.6% → 96.6%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 39.4k NOK → 69.3k NOK (+75.9% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 12.0k NOK til 5 000 NOK (-58.4% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +11.0k NOK → +5 000 NOK (driftsmargin 91.6% → 100.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +8 411 NOK → +3 214 NOK (resultatmargin 69.9% → 64.3%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 33.8k NOK → 30.0k NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning