Org.nr 924 546 840 2021 → 2022 År-til-år-analyse

ADVANTI & PARTNERS ALTA AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 12% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-06-30; register 2023-08-15; journalnr 2023 684534

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for ADVANTI & PARTNERS ALTA AS. Driftsinntekter 9.66m NOK → 8.54m NOK (-11.6%). Årsresultat +274.3k NOK → +542.2k NOK. Egenkapital 774.3k NOK → 316.5k NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: driftsinntektene falt; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; kraftig kontanttrekk; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ADVANTI & PARTNERS ALTA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.66m NOK 8.54m NOK
-11.6%
Driftsresultat
+664.9k NOK +692.9k NOK
+4.2%
Årsresultat
+274.3k NOK +542.2k NOK
+97.7%
Egenkapital
774.3k NOK 316.5k NOK
-59.1%
Bankinnskudd
2.11m NOK 615.5k NOK
-70.9%
Sum eiendeler
4.66m NOK 3.42m NOK
-26.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +664.9k NOK → +692.9k NOK (driftsmargin 6.9% → 8.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +274.3k NOK → +542.2k NOK (resultatmargin 2.8% → 6.3%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 500 NOK → 500.0k NOK (+499.5k NOK). Rapportert faktum

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 4.45m NOK → 4.16m NOK (46% → 49% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 9.66m NOK til 8.54m NOK (-11.6% år/år). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 774.3k NOK → 316.5k NOK (egenkapitalandel 16.6% → 9.3%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 2.11m NOK → 615.5k NOK (-70.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 9.3% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (2.11m NOK → 615.5k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 985.8k NOK → 918.0k NOK (-6.9% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 490.1k NOK → 579.2k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 4 → 5. Rapportert faktum