Org.nr 866 989 532 2018 → 2019 År-til-år-analyse

AGRAF HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2020-08-30; register 2020-09-29; journalnr 2020 879443

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for AGRAF HOLDING AS. Driftsinntekter 2.55m NOK → 2.43m NOK (-4.8%). Årsresultat +1.95m NOK → +2.14m NOK. Egenkapital 10.26m NOK → 12.40m NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AGRAF HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.55m NOK 2.43m NOK
-4.8%
Driftsresultat
+1.87m NOK +1.97m NOK
+5.2%
Årsresultat
+1.95m NOK +2.14m NOK
+9.8%
Egenkapital
10.26m NOK 12.40m NOK
+20.8%
Bankinnskudd
188.9k NOK 524.4k NOK
+177.6%
Sum eiendeler
10.68m NOK 13.81m NOK
+29.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.87m NOK → +1.97m NOK (driftsmargin 73.4% → 81.2%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.95m NOK → +2.14m NOK (resultatmargin 76.3% → 88.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 10.26m NOK → 12.40m NOK (egenkapitalandel 96.1% → 89.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 188.9k NOK → 524.4k NOK (+177.6% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 2.55m NOK til 2.43m NOK (-4.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 6.22m NOK → 7.70m NOK. Rapportert faktum