Org.nr 922 897 492 2021 → 2022 År-til-år-analyse

AK MALERFIRMA AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 61% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-07-31; register 2023-08-02; journalnr 2023 696047

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for AK MALERFIRMA AS. Driftsinntekter 90.0k NOK → 145.0k NOK (+61.1%). Årsresultat +69.1k NOK → +41.0k NOK. Egenkapital 143.1k NOK → -42.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; lønnskostnadene falt. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AK MALERFIRMA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
90.0k NOK 145.0k NOK
+61.1%
Driftsresultat
+88.6k NOK -31.6k NOK
-135.7%
Årsresultat
+69.1k NOK +41.0k NOK
-40.6%
Egenkapital
143.1k NOK -42.5k NOK
-129.7%
Bankinnskudd
55.1k NOK 11.0k NOK
-80.0%
Sum eiendeler
186.6k NOK 163.0k NOK
-12.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 90.0k NOK til 145.0k NOK (+61.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 31.4k NOK → 2 NOK (35% → 0% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +88.6k NOK → -31.6k NOK (driftsmargin 98.4% → -21.8%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +69.1k NOK → +41.0k NOK (resultatmargin 76.7% → 28.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 143.1k NOK → -42.5k NOK (egenkapitalandel 76.7% → -26.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 55.1k NOK → 11.0k NOK (-80.0% år/år). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 4.30× → 0.21× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er -26.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 1 → 0. Rapportert faktum