Org.nr 933 134 490 2023 → 2024 År-til-år-analyse

AKERSGATEN 8 AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2025-06-30; register 2025-07-29; journalnr 2025 713704

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for AKERSGATEN 8 AS. Driftsinntekter 15.15m NOK → 15.78m NOK (+4.2%). Årsresultat +2.82m NOK → +1.92m NOK. Egenkapital 25.89m NOK → 22.28m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AKERSGATEN 8 AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
15.15m NOK 15.78m NOK
+4.2%
Driftsresultat
+9.24m NOK +8.87m NOK
-3.9%
Årsresultat
+2.82m NOK +1.92m NOK
-32.0%
Egenkapital
25.89m NOK 22.28m NOK
-13.9%
Bankinnskudd
756.2k NOK 34.2k NOK
-95.5%
Sum eiendeler
200.27m NOK 244.07m NOK
+21.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 15.15m NOK til 15.78m NOK (+4.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +9.24m NOK → +8.87m NOK (driftsmargin 61.0% → 56.2%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +2.82m NOK → +1.92m NOK (resultatmargin 18.6% → 12.1%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 25.89m NOK → 22.28m NOK (egenkapitalandel 12.9% → 9.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 756.2k NOK → 34.2k NOK (-95.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 9.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 32.28m NOK → 28.67m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning