Org.nr 989 471 902 2022 → 2023 År-til-år-analyse

AKERSVEIEN 26 AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 7% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-06-28; register 2024-07-09; journalnr 2024 599044

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for AKERSVEIEN 26 AS. Driftsinntekter 40.77m NOK → 43.49m NOK (+6.7%). Årsresultat +19.16m NOK → +20.85m NOK. Egenkapital 6.26bn NOK → 6.26bn NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AKERSVEIEN 26 AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
40.77m NOK 43.49m NOK
+6.7%
Driftsresultat
+22.86m NOK +25.50m NOK
+11.6%
Årsresultat
+19.16m NOK +20.85m NOK
+8.9%
Egenkapital
6.26bn NOK 6.26bn NOK
-0.1%
Bankinnskudd
29.99m NOK 4.26m NOK
-85.8%
Sum eiendeler
343.87m NOK 294.95m NOK
-14.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 40.77m NOK til 43.49m NOK (+6.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +22.86m NOK → +25.50m NOK (driftsmargin 56.1% → 58.6%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +19.16m NOK → +20.85m NOK (resultatmargin 47.0% → 47.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 6.26bn NOK → 6.26bn NOK (egenkapitalandel 1820.9% → 2121.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 29.99m NOK → 4.26m NOK (-85.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (29.99m NOK → 4.26m NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning