Org.nr 992 249 986 2017 → 2018 År-til-år-analyse

B2 IMPACT ASA: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 1716% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2019-05-24; register 2019-06-25; journalnr 2019 527554

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for B2 IMPACT ASA. Driftsinntekter 1.20m NOK → 21.88m NOK (+1716.1%). Årsresultat +481.7k NOK → +648.6k NOK. Egenkapital 2.22bn NOK → 3.70bn NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for B2 IMPACT ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.20m NOK 21.88m NOK
+1716.1%
Driftsresultat
n/m +1.38m NOK
—
Årsresultat
+481.7k NOK +648.6k NOK
+34.7%
Egenkapital
2.22bn NOK 3.70bn NOK
+66.8%
Bankinnskudd
8.73m NOK 11.25m NOK
+29.0%
Sum eiendeler
7.68bn NOK 11.45bn NOK
+49.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.20m NOK til 21.88m NOK (+1716.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +481.7k NOK → +648.6k NOK (resultatmargin 40.0% → 3.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.22bn NOK → 3.70bn NOK (egenkapitalandel 28.8% → 32.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 8.73m NOK → 11.25m NOK (+29.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 2.14bn NOK → 2.89bn NOK (+753.65m NOK). Rapportert faktum

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 8.29m NOK → 8.36m NOK (+0.9% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 7.62bn NOK → 11.37bn NOK. Rapportert faktum