Org.nr 992 232 382 2020 → 2021 År-til-år-analyse

CENIMA AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2022-06-07; register 2022-09-13; journalnr 2022 924559

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for CENIMA AS. Driftsinntekter 5 400 NOK → 5 300 NOK (-1.9%). Årsresultat +31.7k NOK → +32.4k NOK. Egenkapital 189.6k NOK → 222.0k NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for CENIMA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5 400 NOK 5 300 NOK
-1.9%
Driftsresultat
+5 264 NOK +5 164 NOK
-1.9%
Årsresultat
+31.7k NOK +32.4k NOK
+2.1%
Egenkapital
189.6k NOK 222.0k NOK
+17.1%
Bankinnskudd
27.6k NOK 33.0k NOK
+19.6%
Sum eiendeler
255.3k NOK 288.0k NOK
+12.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 189.6k NOK → 222.0k NOK (egenkapitalandel 74.3% → 77.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 27.6k NOK → 33.0k NOK (+19.6% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 5 400 NOK til 5 300 NOK (-1.9% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +5 264 NOK → +5 164 NOK (driftsmargin 97.5% → 97.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 9 931 NOK → 8 413 NOK. Rapportert faktum