Org.nr 918 271 872 2021 → 2022 År-til-år-analyse

GRACE HOLDING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 100% i driftsinntekter, gikk med underskudd, ny eierkapital

godkjent 2023-07-31; register 2023-08-02; journalnr 2023 687791

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for GRACE HOLDING AS. Driftsinntekter 456.4k NOK → 456 NOK (-99.9%). Årsresultat +351.7k NOK → -8 067 NOK. Egenkapital 376.1k NOK → 368.0k NOK.

På den positive siden: eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for GRACE HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
456.4k NOK 456 NOK
-99.9%
Driftsresultat
+450.2k NOK -7 829 NOK
-101.7%
Årsresultat
+351.7k NOK -8 067 NOK
-102.3%
Egenkapital
376.1k NOK 368.0k NOK
-2.1%
Bankinnskudd
454.6k NOK 239.3k NOK
-47.4%
Sum eiendeler
484.6k NOK 369.3k NOK
-23.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 24.4k NOK → 30.0k NOK (+5 570 NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 456.4k NOK til 456 NOK (-99.9% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +450.2k NOK → -7 829 NOK (driftsmargin 98.7% → -1716.9%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 351.7k NOK til underskudd på 8 067 NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 376.1k NOK → 368.0k NOK (egenkapitalandel 77.6% → 99.7%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 454.6k NOK → 239.3k NOK (-47.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 30.0k NOK → 100.0k NOK. Rapportert faktum