Org.nr 917 787 158 2018 → 2019 År-til-år-analyse

K94L HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 107% i driftsinntekter

godkjent 2020-06-09; register 2020-06-17; journalnr 2020 453094

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for K94L HOLDING AS. Driftsinntekter 27.0k NOK → 55.9k NOK (+107.2%). Årsresultat +16.6k NOK → +16.6k NOK. Egenkapital 91.0k NOK → 107.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for K94L HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
27.0k NOK 55.9k NOK
+107.2%
Driftsresultat
+17.0k NOK +24.6k NOK
+45.0%
Årsresultat
+16.6k NOK +16.6k NOK
+0.1%
Egenkapital
91.0k NOK 107.6k NOK
+18.2%
Bankinnskudd
5 473 NOK 33.0k NOK
+502.1%
Sum eiendeler
94.3k NOK 159.9k NOK
+69.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 27.0k NOK til 55.9k NOK (+107.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +17.0k NOK → +24.6k NOK (driftsmargin 62.8% → 43.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 91.0k NOK → 107.6k NOK (egenkapitalandel 96.5% → 67.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 5 473 NOK → 33.0k NOK (+502.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 82.8k NOK → 2.13m NOK. Rapportert faktum