Org.nr 920 662 838 2022 → 2023 År-til-år-analyse

KLAVENESS COMBINATION CARRIERS ASA: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 17925% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-03-07; register 2024-06-27; journalnr 2024 514059

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for KLAVENESS COMBINATION CARRIERS ASA. Driftsinntekter 871 NOK → 157.0k NOK (+17925.3%). Årsresultat +60.87m NOK → +86.90m NOK. Egenkapital 181.64m NOK → 219.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for KLAVENESS COMBINATION CARRIERS ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
871 NOK 157.0k NOK
+17925.3%
Driftsresultat
-3.58m NOK -4.68m NOK
-30.8%
Årsresultat
+60.87m NOK +86.90m NOK
+42.8%
Egenkapital
181.64m NOK 219.8k NOK
-99.9%
Bankinnskudd
10.04m NOK 19.53m NOK
+94.4%
Sum eiendeler
272.00m NOK 311.0k NOK
-99.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 871 NOK til 157.0k NOK (+17925.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +60.87m NOK → +86.90m NOK (resultatmargin 6988404.1% → 55349.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 10.04m NOK → 19.53m NOK (+94.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 253.8k NOK → 299.8k NOK (+46.0k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat -3.58m NOK → -4.68m NOK (driftsmargin -410677.4% → -2980.9%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 181.64m NOK → 219.8k NOK (egenkapitalandel 66.8% → 70.7%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 260.27m NOK → 290.5k NOK. Rapportert faktum