Org.nr 988 013 811 2018 → 2019 År-til-år-analyse

MUTUS AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 166% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-08-27; register 2020-09-07; journalnr 2020 764216

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for MUTUS AS. Driftsinntekter 2.97m NOK → 7.89m NOK (+165.8%). Årsresultat +2.19m NOK → +7.07m NOK. Egenkapital 121.52m NOK → 123.24m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.97m NOK 7.89m NOK
+165.8%
Driftsresultat
+2.01m NOK +57.5k NOK
-97.1%
Årsresultat
+2.19m NOK +7.07m NOK
+222.9%
Egenkapital
121.52m NOK 123.24m NOK
+1.4%
Bankinnskudd
21.61m NOK 45.22m NOK
+109.2%
Sum eiendeler
121.90m NOK 129.04m NOK
+5.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.97m NOK til 7.89m NOK (+165.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2.19m NOK → +7.07m NOK (resultatmargin 73.7% → 89.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 121.52m NOK → 123.24m NOK (egenkapitalandel 99.7% → 95.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 21.61m NOK → 45.22m NOK (+109.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +2.01m NOK → +57.5k NOK (driftsmargin 67.6% → 0.7%). Beregnet