Org.nr 995 359 774 2020 → 2021 År-til-år-analyse

SAGA PURE ASA: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 922% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2022-04-21; register 2022-07-27; journalnr 2022 713252

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for SAGA PURE ASA. Driftsinntekter 38.08m NOK → 389.29m NOK (+922.4%). Årsresultat +25.72m NOK → +355.46m NOK. Egenkapital 569.0k NOK → 1.03m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for SAGA PURE ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
38.08m NOK 389.29m NOK
+922.4%
Driftsresultat
+24.89m NOK +353.37m NOK
+1319.6%
Årsresultat
+25.72m NOK +355.46m NOK
+1282.1%
Egenkapital
569.0k NOK 1.03m NOK
+80.4%
Bankinnskudd
476.11m NOK 778.1k NOK
-99.8%
Sum eiendeler
573.7k NOK 1.04m NOK
+80.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 38.08m NOK til 389.29m NOK (+922.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +24.89m NOK → +353.37m NOK (driftsmargin 65.4% → 90.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +25.72m NOK → +355.46m NOK (resultatmargin 67.5% → 91.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 569.0k NOK → 1.03m NOK (egenkapitalandel 99.2% → 99.0%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 1.07m NOK → 1.17bn NOK (+1.17bn NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 476.11m NOK → 778.1k NOK (-99.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (476.11m NOK → 778.1k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 6.37m NOK → 22.18m NOK (17% → 6% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 97.14m NOK → 219.43m NOK. Rapportert faktum