Org.nr 992 632 828 2024 → 2025 År-til-år-analyse

1-2-3 OPPLÆRING AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Falt 11% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2026-06-12; register 2026-07-29; journalnr 2026 655468

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for 1-2-3 OPPLÆRING AS. Driftsinntekter 10.71m NOK → 9.55m NOK (-10.8%). Årsresultat +531.6k NOK → +1.21m NOK. Egenkapital 6.98m NOK → 7.04m NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt.

Også verdt å følge med på: årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1-2-3 OPPLÆRING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
10.71m NOK 9.55m NOK
-10.8%
Driftsresultat
+1.55m NOK +2.29m NOK
+48.2%
Årsresultat
+531.6k NOK +1.21m NOK
+128.1%
Egenkapital
6.98m NOK 7.04m NOK
+0.9%
Bankinnskudd
74.8k NOK 775.4k NOK
+937.1%
Sum eiendeler
n/m 18.74m NOK
—

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.55m NOK → +2.29m NOK (driftsmargin 14.4% → 24.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +531.6k NOK → +1.21m NOK (resultatmargin 5.0% → 12.7%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 6.98m NOK → 7.04m NOK. Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 74.8k NOK → 775.4k NOK (+937.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 3.47m NOK → 2.70m NOK (32% → 28% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 10.71m NOK til 9.55m NOK (-10.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 3 → 2.3. Rapportert faktum