Org.nr 992 632 828 2023 → 2024 År-til-år-analyse

1-2-3 OPPLÆRING AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 28% i driftsinntekter

register 2025-07-08; journalnr 2025 644256

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 1-2-3 OPPLÆRING AS. Driftsinntekter 8.34m NOK → 10.71m NOK (+28.4%). Årsresultat +493.2k NOK → +531.6k NOK. Egenkapital 9.65m NOK → 6.98m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1-2-3 OPPLÆRING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
8.34m NOK 10.71m NOK
+28.4%
Driftsresultat
+384.1k NOK +1.55m NOK
+302.8%
Årsresultat
+493.2k NOK +531.6k NOK
+7.8%
Egenkapital
9.65m NOK 6.98m NOK
-27.7%
Bankinnskudd
101.3k NOK 74.8k NOK
-26.2%
Sum eiendeler
22.06m NOK n/m
—

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 8.34m NOK til 10.71m NOK (+28.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +384.1k NOK → +1.55m NOK (driftsmargin 4.6% → 14.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +493.2k NOK → +531.6k NOK (resultatmargin 5.9% → 5.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 9.65m NOK → 6.98m NOK. Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 101.3k NOK → 74.8k NOK (-26.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2.84m NOK → 3.47m NOK (34% → 32% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 30.0k NOK → 50.0k NOK. Rapportert faktum