Org.nr 992 632 828 2022 → 2023 År-til-år-analyse

1-2-3 OPPLÆRING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 9% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2024-06-24; journalnr 2024 511011

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 1-2-3 OPPLÆRING AS. Driftsinntekter 7.67m NOK → 8.34m NOK (+8.7%). Årsresultat +5.23m NOK → +493.2k NOK. Egenkapital 9.17m NOK → 9.65m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1-2-3 OPPLÆRING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
7.67m NOK 8.34m NOK
+8.7%
Driftsresultat
+921.2k NOK +384.1k NOK
-58.3%
Årsresultat
+5.23m NOK +493.2k NOK
-90.6%
Egenkapital
9.17m NOK 9.65m NOK
+5.3%
Bankinnskudd
331.6k NOK 101.3k NOK
-69.4%
Sum eiendeler
20.96m NOK 22.06m NOK
+5.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 7.67m NOK til 8.34m NOK (+8.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 9.17m NOK → 9.65m NOK (egenkapitalandel 43.7% → 43.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +921.2k NOK → +384.1k NOK (driftsmargin 12.0% → 4.6%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +5.23m NOK → +493.2k NOK (resultatmargin 68.1% → 5.9%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 331.6k NOK → 101.3k NOK (-69.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2.69m NOK → 2.84m NOK (35% → 34% av driftsinntekter). Beregnet