Org.nr 954 718 115 2022 → 2023 År-til-år-analyse

1 2 3 SIVILARKITEKTER AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 12% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-02-26; register 2024-02-29; journalnr 2024 314815

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 1 2 3 SIVILARKITEKTER AS. Driftsinntekter 1.88m NOK → 2.10m NOK (+11.6%). Årsresultat +79.2k NOK → +71.9k NOK. Egenkapital 911.5k NOK → 983.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1 2 3 SIVILARKITEKTER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.88m NOK 2.10m NOK
+11.6%
Driftsresultat
+90.9k NOK +77.2k NOK
-15.0%
Årsresultat
+79.2k NOK +71.9k NOK
-9.2%
Egenkapital
911.5k NOK 983.4k NOK
+7.9%
Bankinnskudd
637.1k NOK 81.6k NOK
-87.2%
Sum eiendeler
1.84m NOK 2.03m NOK
+10.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.88m NOK til 2.10m NOK (+11.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 911.5k NOK → 983.4k NOK (egenkapitalandel 49.5% → 48.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +90.9k NOK → +77.2k NOK (driftsmargin 4.8% → 3.7%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +79.2k NOK → +71.9k NOK (resultatmargin 4.2% → 3.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 637.1k NOK → 81.6k NOK (-87.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.09m NOK → 1.23m NOK (58% → 59% av driftsinntekter). Beregnet