Org.nr 923 579 982 2021 → 2022 År-til-år-analyse

100% REGNSKAP AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 11% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-01-31; register 2023-02-06; journalnr 2023 304455

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 100% REGNSKAP AS. Driftsinntekter 856.7k NOK → 953.4k NOK (+11.3%). Årsresultat +98.3k NOK → +25.3k NOK. Egenkapital 295.1k NOK → 320.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 100% REGNSKAP AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
856.7k NOK 953.4k NOK
+11.3%
Driftsresultat
+126.8k NOK +32.3k NOK
-74.5%
Årsresultat
+98.3k NOK +25.3k NOK
-74.3%
Egenkapital
295.1k NOK 320.4k NOK
+8.6%
Bankinnskudd
369.9k NOK 352 NOK
-99.9%
Sum eiendeler
470.4k NOK 500.4k NOK
+6.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 856.7k NOK til 953.4k NOK (+11.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 295.1k NOK → 320.4k NOK (egenkapitalandel 62.7% → 64.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +126.8k NOK → +32.3k NOK (driftsmargin 14.8% → 3.4%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +98.3k NOK → +25.3k NOK (resultatmargin 11.5% → 2.7%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 369.9k NOK → 352 NOK (-99.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 611.2k NOK → 743.2k NOK (71% → 78% av driftsinntekter). Beregnet