Org.nr 923 579 982 2022 → 2023 År-til-år-analyse

100% REGNSKAP AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Gikk med underskudd

godkjent 2024-04-04; register 2024-04-11; journalnr 2024 348273

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 100% REGNSKAP AS. Driftsinntekter 953.4k NOK → 971.1k NOK (+1.8%). Årsresultat +25.3k NOK → -10.4k NOK. Egenkapital 320.4k NOK → 310.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 100% REGNSKAP AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
953.4k NOK 971.1k NOK
+1.8%
Driftsresultat
+32.3k NOK -15.9k NOK
-149.1%
Årsresultat
+25.3k NOK -10.4k NOK
-141.0%
Egenkapital
320.4k NOK 310.0k NOK
-3.2%
Bankinnskudd
352 NOK 408.2k NOK
+115852.0%
Sum eiendeler
500.4k NOK 509.6k NOK
+1.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 953.4k NOK til 971.1k NOK (+1.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 352 NOK → 408.2k NOK (+115852.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +32.3k NOK → -15.9k NOK (driftsmargin 3.4% → -1.6%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 25.3k NOK til underskudd på 10.4k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 320.4k NOK → 310.0k NOK (egenkapitalandel 64.0% → 60.8%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 743.2k NOK → 839.2k NOK (78% → 86% av driftsinntekter). Beregnet