Org.nr 922 859 744 2023 → 2024 År-til-år-analyse

1028 HYTTEDRIFT AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 6% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2025-06-20; register 2025-07-07; journalnr 2025 637816

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 1028 HYTTEDRIFT AS. Driftsinntekter 698.2k NOK → 741.7k NOK (+6.2%). Årsresultat +24.2k NOK → +66.4k NOK. Egenkapital 30.7k NOK → 30.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1028 HYTTEDRIFT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
698.2k NOK 741.7k NOK
+6.2%
Driftsresultat
+31.1k NOK +84.5k NOK
+171.5%
Årsresultat
+24.2k NOK +66.4k NOK
+173.9%
Egenkapital
30.7k NOK 30.7k NOK
0.0%
Bankinnskudd
13.8k NOK 7 244 NOK
-47.5%
Sum eiendeler
70.43m NOK 74.63m NOK
+6.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 698.2k NOK til 741.7k NOK (+6.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +31.1k NOK → +84.5k NOK (driftsmargin 4.5% → 11.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +24.2k NOK → +66.4k NOK (resultatmargin 3.5% → 9.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 13.8k NOK → 7 244 NOK (-47.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.0% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 508.7k NOK → 530.2k NOK (+4.2% år/år). Beregnet