Org.nr 922 859 744 2022 → 2023 År-til-år-analyse

1028 HYTTEDRIFT AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 69% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-03-18; register 2024-04-04; journalnr 2024 341320

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 1028 HYTTEDRIFT AS. Driftsinntekter 412.7k NOK → 698.2k NOK (+69.2%). Årsresultat +6 301 NOK → +24.2k NOK. Egenkapital 30.7k NOK → 30.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1028 HYTTEDRIFT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
412.7k NOK 698.2k NOK
+69.2%
Driftsresultat
+9 662 NOK +31.1k NOK
+222.1%
Årsresultat
+6 301 NOK +24.2k NOK
+284.9%
Egenkapital
30.7k NOK 30.7k NOK
-0.0%
Bankinnskudd
47.9k NOK 13.8k NOK
-71.2%
Sum eiendeler
64.54m NOK 70.43m NOK
+9.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 412.7k NOK til 698.2k NOK (+69.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +9 662 NOK → +31.1k NOK (driftsmargin 2.3% → 4.5%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +6 301 NOK → +24.2k NOK (resultatmargin 1.5% → 3.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 47.9k NOK → 13.8k NOK (-71.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.0% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 83.1k NOK → 508.7k NOK (+511.9% år/år). Beregnet