Org.nr 921 004 737 2018 → 2019 År-til-år-analyse

13 HUMLER AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 202% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-08-25; register 2020-09-01; journalnr 2020 725627

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 13 HUMLER AS. Driftsinntekter 104.1k NOK → 314.4k NOK (+202.2%). Årsresultat +5 837 NOK → +16.5k NOK. Egenkapital 30.3k NOK → 46.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 13 HUMLER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
104.1k NOK 314.4k NOK
+202.2%
Driftsresultat
+5 910 NOK +21.1k NOK
+256.9%
Årsresultat
+5 837 NOK +16.5k NOK
+182.1%
Egenkapital
30.3k NOK 46.7k NOK
+54.4%
Bankinnskudd
24.1k NOK 49.2k NOK
+104.4%
Sum eiendeler
33.1k NOK 60.6k NOK
+83.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 104.1k NOK til 314.4k NOK (+202.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +5 910 NOK → +21.1k NOK (driftsmargin 5.7% → 6.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +5 837 NOK → +16.5k NOK (resultatmargin 5.6% → 5.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 30.3k NOK → 46.7k NOK (egenkapitalandel 91.5% → 77.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 24.1k NOK → 49.2k NOK (+104.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 58.8k NOK → 147.3k NOK (+150.4% år/år). Beregnet