Org.nr 918 304 460 2019 → 2020 År-til-år-analyse

13 INVEST AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 650% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2021-05-19; register 2021-06-12; journalnr 2021 311150

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 13 INVEST AS. Driftsinntekter 20.0k NOK → 150.0k NOK (+650.0%). Årsresultat +4 798 NOK → +105.9k NOK. Egenkapital 119.4k NOK → 75.3k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
20.0k NOK 150.0k NOK
+650.0%
Driftsresultat
+6 686 NOK +136.3k NOK
+1937.9%
Årsresultat
+4 798 NOK +105.9k NOK
+2107.2%
Egenkapital
119.4k NOK 75.3k NOK
-36.9%
Bankinnskudd
41.4k NOK 36.8k NOK
-11.0%
Sum eiendeler
119.4k NOK 221.3k NOK
+85.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 20.0k NOK til 150.0k NOK (+650.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +6 686 NOK → +136.3k NOK (driftsmargin 33.4% → 90.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +4 798 NOK → +105.9k NOK (resultatmargin 24.0% → 70.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 119.4k NOK → 75.3k NOK (egenkapitalandel 100.0% → 34.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 41.4k NOK → 36.8k NOK (-11.0% år/år). Beregnet