Org.nr 993 410 489 2020 → 2021 År-til-år-analyse

1912 NÆRING 1 AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2022-07-15; register 2022-08-03; journalnr 2022 772326

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 1912 NÆRING 1 AS. Driftsinntekter 2.42m NOK → 2.50m NOK (+3.3%). Årsresultat +712.0k NOK → +769.0k NOK. Egenkapital 1.34m NOK → 1.57m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.42m NOK 2.50m NOK
+3.3%
Driftsresultat
+1.44m NOK +1.81m NOK
+25.6%
Årsresultat
+712.0k NOK +769.0k NOK
+8.0%
Egenkapital
1.34m NOK 1.57m NOK
+17.0%
Bankinnskudd
1.84m NOK 3.68m NOK
+99.9%
Sum eiendeler
24.81m NOK 26.33m NOK
+6.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.42m NOK til 2.50m NOK (+3.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.44m NOK → +1.81m NOK (driftsmargin 59.6% → 72.6%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +712.0k NOK → +769.0k NOK (resultatmargin 29.4% → 30.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.34m NOK → 1.57m NOK (egenkapitalandel 5.4% → 6.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 1.84m NOK → 3.68m NOK (+99.9% år/år). Beregnet