Org.nr 993 410 489 2021 → 2022 År-til-år-analyse

1912 NÆRING 1 AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-04-15; register 2023-05-24; journalnr 2023 403665

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 1912 NÆRING 1 AS. Driftsinntekter 2.50m NOK → 2.55m NOK (+2.0%). Årsresultat +769.0k NOK → +669.0k NOK. Egenkapital 1.57m NOK → 2.24m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt; likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1912 NÆRING 1 AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.50m NOK 2.55m NOK
+2.0%
Driftsresultat
+1.81m NOK +1.82m NOK
+0.4%
Årsresultat
+769.0k NOK +669.0k NOK
-13.0%
Egenkapital
1.57m NOK 2.24m NOK
+42.6%
Bankinnskudd
3.68m NOK 3 683 NOK
-99.9%
Sum eiendeler
26.33m NOK 22.20m NOK
-15.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.50m NOK til 2.55m NOK (+2.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.81m NOK → +1.82m NOK (driftsmargin 72.6% → 71.4%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.57m NOK → 2.24m NOK (egenkapitalandel 6.0% → 10.1%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +769.0k NOK → +669.0k NOK (resultatmargin 30.8% → 26.3%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 3.68m NOK → 3 683 NOK (-99.9% år/år). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 3.78× → 0.06× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (3.68m NOK → 3 683 NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning