Org.nr 913 662 814 2016 → 2017 År-til-år-analyse

2 SA1X AS: årsregnskap 2017 vs 2016

Økte 604599% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2018-06-30; register 2018-08-06; journalnr 2018 879946

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for 2 SA1X AS. Driftsinntekter 207.1k NOK → 1.25bn NOK (+604599.4%). Årsresultat +20.2k NOK → +887.7k NOK. Egenkapital 91.7k NOK → 13.98m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 SA1X AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
207.1k NOK 1.25bn NOK
+604599.4%
Driftsresultat
+166.9k NOK +216.5k NOK
+29.7%
Årsresultat
+20.2k NOK +887.7k NOK
+4300.3%
Egenkapital
91.7k NOK 13.98m NOK
+15141.4%
Bankinnskudd
218.3k NOK 118.2k NOK
-45.9%
Sum eiendeler
2.14m NOK 3.13m NOK
+45.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 207.1k NOK til 1.25bn NOK (+604599.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +166.9k NOK → +216.5k NOK (driftsmargin 80.6% → 0.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +20.2k NOK → +887.7k NOK (resultatmargin 9.7% → 0.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 91.7k NOK → 13.98m NOK (egenkapitalandel 4.3% → 447.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 218.3k NOK → 118.2k NOK (-45.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 650.0k NOK → 9 310 NOK. Rapportert faktum