Org.nr 913 662 814 2017 → 2018 År-til-år-analyse

2 SA1X AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Falt 100% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2019-06-30; register 2019-08-06; journalnr 2019 882782

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 2 SA1X AS. Driftsinntekter 1.25bn NOK → 218.7k NOK (-100.0%). Årsresultat +887.7k NOK → +308.0k NOK. Egenkapital 13.98m NOK → 13 NOK.

På den positive siden: kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 SA1X AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.25bn NOK 218.7k NOK
-100.0%
Driftsresultat
+216.5k NOK +161.6k NOK
-25.4%
Årsresultat
+887.7k NOK +308.0k NOK
-65.3%
Egenkapital
13.98m NOK 13 NOK
-100.0%
Bankinnskudd
118.2k NOK 483.9k NOK
+309.3%
Sum eiendeler
3.13m NOK 4.99m NOK
+59.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 118.2k NOK → 483.9k NOK (+309.3% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.25bn NOK til 218.7k NOK (-100.0% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +216.5k NOK → +161.6k NOK (driftsmargin 0.0% → 73.9%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +887.7k NOK → +308.0k NOK (resultatmargin 0.1% → 140.8%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 13.98m NOK → 13 NOK (egenkapitalandel 447.0% → 0.0%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.0% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 9 310 NOK → 1 009 NOK. Rapportert faktum