Org.nr 989 348 809 2019 → 2020 År-til-år-analyse

2 SAKSER AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Sterkere resultat

godkjent 2021-06-02; register 2021-06-07; journalnr 2021 392625

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 2 SAKSER AS. Driftsinntekter 1.68m NOK → 1.75m NOK (+4.4%). Årsresultat +16.3k NOK → +83.2k NOK. Egenkapital 28.3k NOK → 111.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 SAKSER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.68m NOK 1.75m NOK
+4.4%
Driftsresultat
+16.6k NOK +86.5k NOK
+419.9%
Årsresultat
+16.3k NOK +83.2k NOK
+411.1%
Egenkapital
28.3k NOK 111.4k NOK
+294.4%
Bankinnskudd
107.9k NOK 217.3k NOK
+101.4%
Sum eiendeler
276.2k NOK 382.2k NOK
+38.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.68m NOK til 1.75m NOK (+4.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +16.6k NOK → +86.5k NOK (driftsmargin 1.0% → 4.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +16.3k NOK → +83.2k NOK (resultatmargin 1.0% → 4.7%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 28.3k NOK → 111.4k NOK (egenkapitalandel 10.2% → 29.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 107.9k NOK → 217.3k NOK (+101.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 222.9k NOK → 321.5k NOK (+44.2% år/år). Beregnet