Org.nr 989 348 809 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2 SAKSER AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 12% i driftsinntekter

godkjent 2022-03-29; register 2022-04-04; journalnr 2022 184852

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2 SAKSER AS. Driftsinntekter 1.75m NOK → 1.97m NOK (+12.1%). Årsresultat +83.2k NOK → +94.1k NOK. Egenkapital 111.4k NOK → 205.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 SAKSER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.75m NOK 1.97m NOK
+12.1%
Driftsresultat
+86.5k NOK +127.9k NOK
+47.8%
Årsresultat
+83.2k NOK +94.1k NOK
+13.2%
Egenkapital
111.4k NOK 205.6k NOK
+84.5%
Bankinnskudd
217.3k NOK 332.5k NOK
+53.0%
Sum eiendeler
382.2k NOK 571.6k NOK
+49.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.75m NOK til 1.97m NOK (+12.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +86.5k NOK → +127.9k NOK (driftsmargin 4.9% → 6.5%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +83.2k NOK → +94.1k NOK (resultatmargin 4.7% → 4.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 111.4k NOK → 205.6k NOK (egenkapitalandel 29.2% → 36.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 217.3k NOK → 332.5k NOK (+53.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 321.5k NOK → 268.1k NOK (-16.6% år/år). Beregnet