Org.nr 989 348 809 2021 → 2022 År-til-år-analyse

2 SAKSER AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 14% i driftsinntekter

godkjent 2023-03-27; register 2023-03-30; journalnr 2023 340958

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 2 SAKSER AS. Driftsinntekter 1.97m NOK → 2.24m NOK (+13.8%). Årsresultat +94.1k NOK → +105.0k NOK. Egenkapital 205.6k NOK → 160.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 SAKSER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.97m NOK 2.24m NOK
+13.8%
Driftsresultat
+127.9k NOK +134.0k NOK
+4.8%
Årsresultat
+94.1k NOK +105.0k NOK
+11.5%
Egenkapital
205.6k NOK 160.6k NOK
-21.9%
Bankinnskudd
332.5k NOK 376.4k NOK
+13.2%
Sum eiendeler
571.6k NOK 660.3k NOK
+15.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.97m NOK til 2.24m NOK (+13.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +127.9k NOK → +134.0k NOK (driftsmargin 6.5% → 6.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +94.1k NOK → +105.0k NOK (resultatmargin 4.8% → 4.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 332.5k NOK → 376.4k NOK (+13.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 205.6k NOK → 160.6k NOK (egenkapitalandel 36.0% → 24.3%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 268.1k NOK → 340.1k NOK (+26.9% år/år). Beregnet