Org.nr 989 348 809 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2 SAKSER AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 17% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2024-05-30; register 2024-06-20; journalnr 2024 528702

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2 SAKSER AS. Driftsinntekter 2.24m NOK → 2.62m NOK (+17.0%). Årsresultat +105.0k NOK → -1 392 NOK. Egenkapital 160.6k NOK → 159.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 SAKSER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.24m NOK 2.62m NOK
+17.0%
Driftsresultat
+134.0k NOK +168 NOK
-99.9%
Årsresultat
+105.0k NOK -1 392 NOK
-101.3%
Egenkapital
160.6k NOK 159.2k NOK
-0.9%
Bankinnskudd
376.4k NOK 358.0k NOK
-4.9%
Sum eiendeler
660.3k NOK 663.7k NOK
+0.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.24m NOK til 2.62m NOK (+17.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +134.0k NOK → +168 NOK (driftsmargin 6.0% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 105.0k NOK til underskudd på 1 392 NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 160.6k NOK → 159.2k NOK (egenkapitalandel 24.3% → 24.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 376.4k NOK → 358.0k NOK (-4.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 340.1k NOK → 412.1k NOK (+21.2% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 2 → 3. Rapportert faktum