Org.nr 989 348 809 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2 SAKSER AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Tilbake til overskudd

godkjent 2025-05-05; register 2025-05-10; journalnr 2025 419301

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2 SAKSER AS. Driftsinntekter 2.62m NOK → 2.70m NOK (+3.1%). Årsresultat -1 392 NOK → +34.5k NOK. Egenkapital 159.2k NOK → 193.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; gikk i pluss; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.62m NOK 2.70m NOK
+3.1%
Driftsresultat
+168 NOK +45 NOK
-73.2%
Årsresultat
-1 392 NOK +34.5k NOK
+2580.2%
Egenkapital
159.2k NOK 193.7k NOK
+21.7%
Bankinnskudd
358.0k NOK 252.1k NOK
-29.6%
Sum eiendeler
663.7k NOK 590.2k NOK
-11.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.62m NOK til 2.70m NOK (+3.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 1 392 NOK til overskudd på 34.5k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 159.2k NOK → 193.7k NOK (egenkapitalandel 24.0% → 32.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +168 NOK → +45 NOK (driftsmargin 0.0% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 358.0k NOK → 252.1k NOK (-29.6% år/år). Beregnet