Org.nr 991 826 599 2019 → 2020 År-til-år-analyse

2A STANGNES AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Svakere resultat

register 2021-09-07; journalnr 2021 677144

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 2A STANGNES AS. Driftsinntekter 868.0k NOK → 890.5k NOK (+2.6%). Årsresultat +501.6k NOK → +156.9k NOK. Egenkapital 3.23m NOK → 3.38m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
868.0k NOK 890.5k NOK
+2.6%
Driftsresultat
+687.8k NOK +333.1k NOK
-51.6%
Årsresultat
+501.6k NOK +156.9k NOK
-68.7%
Egenkapital
3.23m NOK 3.38m NOK
+4.9%
Bankinnskudd
939.3k NOK 838.8k NOK
-10.7%
Sum eiendeler
4.81m NOK 4.61m NOK
-4.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 868.0k NOK til 890.5k NOK (+2.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.23m NOK → 3.38m NOK (egenkapitalandel 67.0% → 73.4%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +687.8k NOK → +333.1k NOK (driftsmargin 79.2% → 37.4%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +501.6k NOK → +156.9k NOK (resultatmargin 57.8% → 17.6%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 939.3k NOK → 838.8k NOK (-10.7% år/år). Beregnet