Org.nr 991 826 599 2018 → 2019 År-til-år-analyse

2A STANGNES AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 102501% i driftsinntekter

godkjent 2020-03-24; register 2020-03-30; journalnr 2020 264253

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 2A STANGNES AS. Driftsinntekter 846 NOK → 868.0k NOK (+102501.1%). Årsresultat +485.4k NOK → +501.6k NOK. Egenkapital 2.72m NOK → 3.23m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
846 NOK 868.0k NOK
+102501.1%
Driftsresultat
+668.4k NOK +687.8k NOK
+2.9%
Årsresultat
+485.4k NOK +501.6k NOK
+3.4%
Egenkapital
2.72m NOK 3.23m NOK
+18.4%
Bankinnskudd
669.7k NOK 939.3k NOK
+40.2%
Sum eiendeler
4.72m NOK 4.81m NOK
+2.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 846 NOK til 868.0k NOK (+102501.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +668.4k NOK → +687.8k NOK (driftsmargin 79003.1% → 79.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.72m NOK → 3.23m NOK (egenkapitalandel 57.8% → 67.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 669.7k NOK → 939.3k NOK (+40.2% år/år). Beregnet