Org.nr 991 826 599 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2A STANGNES AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 47% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2025-06-21; journalnr 2025 542982

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2A STANGNES AS. Driftsinntekter 649.5k NOK → 953.4k NOK (+46.8%). Årsresultat +257.3k NOK → +411.0k NOK. Egenkapital 3.77m NOK → 4.18m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
649.5k NOK 953.4k NOK
+46.8%
Driftsresultat
+329.2k NOK +528.6k NOK
+60.6%
Årsresultat
+257.3k NOK +411.0k NOK
+59.8%
Egenkapital
3.77m NOK 4.18m NOK
+10.9%
Bankinnskudd
606.4k NOK 260.0k NOK
-57.1%
Sum eiendeler
4.09m NOK 4.54m NOK
+11.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 649.5k NOK til 953.4k NOK (+46.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +329.2k NOK → +528.6k NOK (driftsmargin 50.7% → 55.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +257.3k NOK → +411.0k NOK (resultatmargin 39.6% → 43.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.77m NOK → 4.18m NOK (egenkapitalandel 92.1% → 91.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 606.4k NOK → 260.0k NOK (-57.1% år/år). Beregnet