Org.nr 991 826 599 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2A STANGNES AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 146% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-05-31; register 2024-07-11; journalnr 2024 614931

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2A STANGNES AS. Driftsinntekter 264.5k NOK → 649.5k NOK (+145.5%). Årsresultat +1 386 NOK → +257.3k NOK. Egenkapital 3.51m NOK → 3.77m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
264.5k NOK 649.5k NOK
+145.5%
Driftsresultat
+8 734 NOK +329.2k NOK
+3668.8%
Årsresultat
+1 386 NOK +257.3k NOK
+18461.5%
Egenkapital
3.51m NOK 3.77m NOK
+7.3%
Bankinnskudd
161.0k NOK 606.4k NOK
+276.6%
Sum eiendeler
3.73m NOK 4.09m NOK
+9.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 264.5k NOK til 649.5k NOK (+145.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +8 734 NOK → +329.2k NOK (driftsmargin 3.3% → 50.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1 386 NOK → +257.3k NOK (resultatmargin 0.5% → 39.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.51m NOK → 3.77m NOK (egenkapitalandel 94.1% → 92.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 161.0k NOK → 606.4k NOK (+276.6% år/år). Beregnet