Org.nr 986 587 098 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2CARE BPA AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 31% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2024-04-11; register 2024-05-27; journalnr 2024 383103

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2CARE BPA AS. Driftsinntekter 27.63m NOK → 36.18m NOK (+31.0%). Årsresultat -174.4k NOK → +2.43m NOK. Egenkapital 9.83m NOK → 1.98m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2CARE BPA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
27.63m NOK 36.18m NOK
+31.0%
Driftsresultat
-229.4k NOK +106.9k NOK
+146.6%
Årsresultat
-174.4k NOK +2.43m NOK
+1495.0%
Egenkapital
9.83m NOK 1.98m NOK
-79.9%
Bankinnskudd
6.08m NOK 10.93m NOK
+79.7%
Sum eiendeler
9.00m NOK 12.86m NOK
+42.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 27.63m NOK til 36.18m NOK (+31.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -229.4k NOK → +106.9k NOK (driftsmargin -0.8% → 0.3%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 174.4k NOK til overskudd på 2.43m NOK. Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 6.08m NOK → 10.93m NOK (+79.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 9.83m NOK → 1.98m NOK (egenkapitalandel 109.3% → 15.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 24.41m NOK → 27.22m NOK (88% → 75% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 802.9k NOK → 203.6k NOK (-74.6% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 50 → 0. Rapportert faktum