Org.nr 985 907 307 2018 → 2019 År-til-år-analyse

2K TECH AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 207% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2020-03-10; register 2020-04-20; journalnr 2020 300776

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 2K TECH AS. Driftsinntekter 237.0k NOK → 727.1k NOK (+206.8%). Årsresultat +131.6k NOK → -62.6k NOK. Egenkapital 81.9k NOK → 19.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2K TECH AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
237.0k NOK 727.1k NOK
+206.8%
Driftsresultat
+224.1k NOK -69.1k NOK
-130.8%
Årsresultat
+131.6k NOK -62.6k NOK
-147.6%
Egenkapital
81.9k NOK 19.2k NOK
-76.5%
Bankinnskudd
37.0k NOK 110.1k NOK
+197.4%
Sum eiendeler
296.2k NOK 257.4k NOK
-13.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 237.0k NOK til 727.1k NOK (+206.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 37.0k NOK → 110.1k NOK (+197.4% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +224.1k NOK → -69.1k NOK (driftsmargin 94.6% → -9.5%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 131.6k NOK til underskudd på 62.6k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 81.9k NOK → 19.2k NOK (egenkapitalandel 27.6% → 7.5%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 7.5% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning