Org.nr 917 615 772 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2M&CO AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 53% i driftsinntekter

register 2022-03-29; journalnr 2022 172804

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2M&CO AS. Driftsinntekter 420.7k NOK → 645.5k NOK (+53.4%). Årsresultat +71.5k NOK → +84.7k NOK. Egenkapital 1.69m NOK → 1.78m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2M&CO AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
420.7k NOK 645.5k NOK
+53.4%
Driftsresultat
+133.5k NOK +141.3k NOK
+5.8%
Årsresultat
+71.5k NOK +84.7k NOK
+18.4%
Egenkapital
1.69m NOK 1.78m NOK
+5.0%
Bankinnskudd
319.8k NOK 395.4k NOK
+23.7%
Sum eiendeler
2.79m NOK 2.81m NOK
+0.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 420.7k NOK til 645.5k NOK (+53.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +133.5k NOK → +141.3k NOK (driftsmargin 31.7% → 21.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +71.5k NOK → +84.7k NOK (resultatmargin 17.0% → 13.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.69m NOK → 1.78m NOK (egenkapitalandel 60.5% → 63.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 319.8k NOK → 395.4k NOK (+23.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 92.0k NOK → 264.8k NOK (+187.9% år/år). Beregnet