Org.nr 917 615 772 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2M&CO AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Falt 16% i driftsinntekter

register 2025-01-27; journalnr 2025 302954

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2M&CO AS. Driftsinntekter 362.0k NOK → 303.3k NOK (-16.2%). Årsresultat +29.7k NOK → +21.2k NOK. Egenkapital 1.71m NOK → 1.73m NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2M&CO AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
362.0k NOK 303.3k NOK
-16.2%
Driftsresultat
+90.4k NOK +79.9k NOK
-11.6%
Årsresultat
+29.7k NOK +21.2k NOK
-28.6%
Egenkapital
1.71m NOK 1.73m NOK
+1.2%
Bankinnskudd
221.5k NOK 200.3k NOK
-9.6%
Sum eiendeler
2.53m NOK 2.46m NOK
-2.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.71m NOK → 1.73m NOK (egenkapitalandel 67.6% → 70.3%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 362.0k NOK til 303.3k NOK (-16.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +90.4k NOK → +79.9k NOK (driftsmargin 25.0% → 26.3%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +29.7k NOK → +21.2k NOK (resultatmargin 8.2% → 7.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 221.5k NOK → 200.3k NOK (-9.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 48.2k NOK → 30.9k NOK (-35.9% år/år). Beregnet