Org.nr 915 079 660 2018 → 2019 År-til-år-analyse

2M MALERFIRMA AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 16596% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2020-03-12; register 2020-03-16; journalnr 2020 243202

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 2M MALERFIRMA AS. Driftsinntekter 1 129 NOK → 188.5k NOK (+16596.1%). Årsresultat +38.0k NOK → +5 791 NOK. Egenkapital 28.0k NOK → 33.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2M MALERFIRMA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1 129 NOK 188.5k NOK
+16596.1%
Driftsresultat
+45.9k NOK +22.5k NOK
-50.9%
Årsresultat
+38.0k NOK +5 791 NOK
-84.8%
Egenkapital
28.0k NOK 33.8k NOK
+20.7%
Bankinnskudd
372.0k NOK 245.4k NOK
-34.0%
Sum eiendeler
501.8k NOK 303.2k NOK
-39.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1 129 NOK til 188.5k NOK (+16596.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 28.0k NOK → 33.8k NOK (egenkapitalandel 5.6% → 11.1%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +45.9k NOK → +22.5k NOK (driftsmargin 4065.7% → 12.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +38.0k NOK → +5 791 NOK (resultatmargin 3365.1% → 3.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 372.0k NOK → 245.4k NOK (-34.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 722.4k NOK → 756.6k NOK (63990% → 401% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 127.2k NOK → 217.8k NOK (+71.2% år/år). Beregnet