Org.nr 915 079 660 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2M MALERFIRMA AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Sterkere resultat

godkjent 2022-04-08; register 2022-04-11; journalnr 2022 201719

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2M MALERFIRMA AS. Driftsinntekter 1.21m NOK → 1.27m NOK (+4.8%). Årsresultat +96.6k NOK → +5.11m NOK. Egenkapital 8.13m NOK → 238.3k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2M MALERFIRMA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.21m NOK 1.27m NOK
+4.8%
Driftsresultat
+129.5k NOK +140.3k NOK
+8.3%
Årsresultat
+96.6k NOK +5.11m NOK
+5186.6%
Egenkapital
8.13m NOK 238.3k NOK
-97.1%
Bankinnskudd
406.9k NOK 376.7k NOK
-7.4%
Sum eiendeler
419.6k NOK 489.9k NOK
+16.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.21m NOK til 1.27m NOK (+4.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +129.5k NOK → +140.3k NOK (driftsmargin 10.7% → 11.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +96.6k NOK → +5.11m NOK (resultatmargin 8.0% → 402.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 8.13m NOK → 238.3k NOK (egenkapitalandel 1937.5% → 48.6%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 406.9k NOK → 376.7k NOK (-7.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 762.1k NOK → 824.2k NOK (63% → 65% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 141.9k NOK → 133.6k NOK (-5.9% år/år). Beregnet