Org.nr 915 079 660 2021 → 2022 År-til-år-analyse

2M MALERFIRMA AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Svakere resultat

godkjent 2023-03-13; register 2023-07-12; journalnr 2023 605662

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 2M MALERFIRMA AS. Driftsinntekter 1.27m NOK → 1.31m NOK (+3.2%). Årsresultat +5.11m NOK → +65.9k NOK. Egenkapital 238.3k NOK → 304.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2M MALERFIRMA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.27m NOK 1.31m NOK
+3.2%
Driftsresultat
+140.3k NOK +89.0k NOK
-36.6%
Årsresultat
+5.11m NOK +65.9k NOK
-98.7%
Egenkapital
238.3k NOK 304.2k NOK
+27.6%
Bankinnskudd
376.7k NOK 431.5k NOK
+14.5%
Sum eiendeler
489.9k NOK 533.1k NOK
+8.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.27m NOK til 1.31m NOK (+3.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 238.3k NOK → 304.2k NOK (egenkapitalandel 48.6% → 57.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 376.7k NOK → 431.5k NOK (+14.5% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +140.3k NOK → +89.0k NOK (driftsmargin 11.1% → 6.8%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +5.11m NOK → +65.9k NOK (resultatmargin 402.6% → 5.0%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 824.2k NOK → 837.8k NOK (65% → 64% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 133.6k NOK → 201.0k NOK (+50.5% år/år). Beregnet