Org.nr 922 673 055 2019 → 2020 År-til-år-analyse

2MREN AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 75% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2021-05-29; journalnr 2021 339827

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 2MREN AS. Driftsinntekter 450.0k NOK → 789.0k NOK (+75.3%). Årsresultat +144.7k NOK → +22.0k NOK. Egenkapital 50.0k NOK → 50.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2MREN AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
450.0k NOK 789.0k NOK
+75.3%
Driftsresultat
+183.9k NOK +27.8k NOK
-84.9%
Årsresultat
+144.7k NOK +22.0k NOK
-84.8%
Egenkapital
50.0k NOK 50.0k NOK
0.0%
Bankinnskudd
416.0k NOK 199.0k NOK
-52.2%
Sum eiendeler
670.5k NOK 764.0k NOK
+13.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 450.0k NOK til 789.0k NOK (+75.3% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +183.9k NOK → +27.8k NOK (driftsmargin 40.9% → 3.5%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +144.7k NOK → +22.0k NOK (resultatmargin 32.2% → 2.8%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 416.0k NOK → 199.0k NOK (-52.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 6.5% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning