Org.nr 922 673 055 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2MREN AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Falt 11% i driftsinntekter

register 2022-06-02; journalnr 2022 402085

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2MREN AS. Driftsinntekter 789.0k NOK → 700.8k NOK (-11.2%). Årsresultat +22.0k NOK → +18.2k NOK. Egenkapital 50.0k NOK → 68.2k NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2MREN AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
789.0k NOK 700.8k NOK
-11.2%
Driftsresultat
+27.8k NOK +23.3k NOK
-16.0%
Årsresultat
+22.0k NOK +18.2k NOK
-17.2%
Egenkapital
50.0k NOK 68.2k NOK
+36.4%
Bankinnskudd
199.0k NOK 1.69m NOK
+747.7%
Sum eiendeler
764.0k NOK 1.93m NOK
+152.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 50.0k NOK → 68.2k NOK (egenkapitalandel 6.5% → 3.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 199.0k NOK → 1.69m NOK (+747.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 789.0k NOK til 700.8k NOK (-11.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +27.8k NOK → +23.3k NOK (driftsmargin 3.5% → 3.3%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +22.0k NOK → +18.2k NOK (resultatmargin 2.8% → 2.6%). Beregnet

  • ↓

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 2 630 NOK → 294.0k NOK (+11078.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.5% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning