Org.nr 899 315 812 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2N MONTASJE AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Falt 7% i driftsinntekter

godkjent 2022-04-22; register 2022-07-07; journalnr 2022 648056

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2N MONTASJE AS. Driftsinntekter 1.84m NOK → 1.71m NOK (-7.0%). Årsresultat +124.0k NOK → +123.2k NOK. Egenkapital 318.8k NOK → 442.0k NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte; lønnskostnadene falt. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2N MONTASJE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.84m NOK 1.71m NOK
-7.0%
Driftsresultat
+159.0k NOK +151.6k NOK
-4.6%
Årsresultat
+124.0k NOK +123.2k NOK
-0.6%
Egenkapital
318.8k NOK 442.0k NOK
+38.7%
Bankinnskudd
495.0k NOK 606.0k NOK
+22.4%
Sum eiendeler
688.1k NOK 786.6k NOK
+14.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 318.8k NOK → 442.0k NOK (egenkapitalandel 46.3% → 56.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 495.0k NOK → 606.0k NOK (+22.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 1.23m NOK → 1.12m NOK (67% → 66% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.84m NOK til 1.71m NOK (-7.0% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +159.0k NOK → +151.6k NOK (driftsmargin 8.7% → 8.9%). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 1.68× → 0.00× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 78.7k NOK → 39.5k NOK (-49.8% år/år). Beregnet