Org.nr 899 315 812 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2N MONTASJE AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 9% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-05-12; register 2024-05-14; journalnr 2024 411617

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2N MONTASJE AS. Driftsinntekter 1.86m NOK → 2.02m NOK (+8.9%). Årsresultat +20.1k NOK → +58.0k NOK. Egenkapital 462.2k NOK → 520.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2N MONTASJE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.86m NOK 2.02m NOK
+8.9%
Driftsresultat
+26.0k NOK +74.6k NOK
+186.4%
Årsresultat
+20.1k NOK +58.0k NOK
+187.9%
Egenkapital
462.2k NOK 520.1k NOK
+12.5%
Bankinnskudd
423.4k NOK 428.8k NOK
+1.3%
Sum eiendeler
850.1k NOK 908.1k NOK
+6.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.86m NOK til 2.02m NOK (+8.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +26.0k NOK → +74.6k NOK (driftsmargin 1.4% → 3.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +20.1k NOK → +58.0k NOK (resultatmargin 1.1% → 2.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 462.2k NOK → 520.1k NOK (egenkapitalandel 54.4% → 57.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 423.4k NOK → 428.8k NOK (+1.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 30.7k NOK → 139.4k NOK (+354.6% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 2. Rapportert faktum