Org.nr 992 126 434 2021 → 2022 År-til-år-analyse

2RZ HOLDING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 45% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2023-06-30; register 2023-07-29; journalnr 2023 664639

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 2RZ HOLDING AS. Driftsinntekter 350.2k NOK → 191.8k NOK (-45.2%). Årsresultat +355.5k NOK → +190.6k NOK. Egenkapital 2.46m NOK → 2.16m NOK.

På den positive siden: kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2RZ HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
350.2k NOK 191.8k NOK
-45.2%
Driftsresultat
+346.3k NOK +180.4k NOK
-47.9%
Årsresultat
+355.5k NOK +190.6k NOK
-46.4%
Egenkapital
2.46m NOK 2.16m NOK
-12.6%
Bankinnskudd
85.5k NOK 176.7k NOK
+106.7%
Sum eiendeler
2.47m NOK 2.66m NOK
+7.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 85.5k NOK → 176.7k NOK (+106.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 350.2k NOK til 191.8k NOK (-45.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +346.3k NOK → +180.4k NOK (driftsmargin 98.9% → 94.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +355.5k NOK → +190.6k NOK (resultatmargin 101.5% → 99.4%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 2.46m NOK → 2.16m NOK (egenkapitalandel 99.9% → 81.2%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 3 NOK → 487.5k NOK. Rapportert faktum